События

До Києва завітав харківський вокальний ансамбль «CONSONANS»

Категория: Новости on 23-12-2019, 18:57

Нещодавно в Києві побував вокальний ансамбль «CONSONANS» з Харкова. Особливістю цього хорового колективу є те, що переважна більшість учасників мають інвалідність пов'язану з вадами зору. Метою поїздки хору була участь у концерті в музеї історії міста Києва під назвою «Про все на світі перед Різдвом» спільно з інклюзивним оркестром «Sonido», що відбувся 20 грудня. Окрім участі в концерті учасники хору завдяки сприянню Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань змогли відвідали Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру.

Екскурсію по головній київській святині для співаків провів співробітник відділу – Сергій Катуков. Дехто з учасників хору побував тут вперше. «Дотик до такої святині світового значення залишив незгладимий слід в наших душах» – говорить артист хору – Ігор Шрамко. Пройшовши древніми вулицями Антонієвих (ближніх) печер та поклонившись мощам преподобних отців печерських хористи завітали до Хрестовоздвиженського храму, де в духовному пориві виконали гімн «Достойно есть» Пресвятій Богородиці (автор – Д.Бортнянський) перед її Чудотворною іконою – «Успіння». Як відмітили учасники вокального ансамблю, що в той момент цей піснеспів лунав прекрасно як ніколи. «Коли ми співали, то в нас було таке відчуття, що перед нами присутня сама Пресвята Богородиця» - поділився своїми враженнями Ігор Шрамко.

Харківський вокальний ансамбль «CONSONANS» (в перекладі з латинської – «співзвучність», «милозвучність») створений в 2017 році, налічує 11 учасників. Художній керівник хору – Віталіна Дуда. Діяльність ансамблю патронує відділ соціального служіння Харківської єпархії (голова – протоієрей Євгеній (Ромашин)). Репертуар хору складають в основному духовні твори: літургічні гімни, а також різдвяні та пасхальні піснеспіви, крім того є народні та класичні твори. Вокальний ансамбль бере активну участь в різноманітних церковних фестивалях таких як «Пентикостія» (в 2018 році в Києві), «Від моря до Небес» (в 2019 році в Одесі), щороку в харківських фестивалях «Різдвяночки» та «Хорова Пасхалія». В планах – поїздка на міжнародний фестиваль церковної музики «Гайнівка» (в Польщі).

Нагадаємо, що в Синодальному відділі діє підвідділ який займається справами людей з вадами зору (очолює В. Турський). Захід відбувся в рамках всеукраїнської акції "Різдво для всіх!", започаткованої у цьому році Синодальним відділом УПЦ з соціально-гуманітарних питань.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Не будь байдужим

Просимо приєднуватися до добрих справ. Бажаючі допомогти можуть надати допомогу у вигляді перерахувань на рахунок Місія «Синодальний відділ благодійності та соціального служіння» Українскої Православної Церкви ЄДРПОУ 36423695 Рахунок 26009052753840 Банк ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» МФО 300711 Або – КАРТА ПриватБанка: 5169 3305 0747 2303 із зазначенням платежу
Комментарии