События

Презентація проекту «Ми разом – ніхто не самотній»

Синодальний відділ Української Православної Церкви з соціально-гуманітарних питань презентував проект «Ми разом – ніхто не самотній», що спрямований на допомогу територіальним центрам соціального обслуговування в роботі по соціальній адаптації пенсіонерів.

Реалії сьогодення такі, що умови життя людей пенсійного віку здебільшого залишаються поза увагою з боку громадських установ, держава мало зацікавлена в інвестуванні цього сегменту суспільства,а діяльність волонтерських організацій зводиться здебільшого до надання допомоги продуктами. Майже повністю поза увагою залишається та сторона яка найбільш необхідна для людини – спілкування, підтримка і піклування духовне. Адже якого б віку і статусу людина не була, вона не перестає бути повноправним членом цього суспільства і потребує уваги. Саме ці причини стали головними рушійними факторами в розробці даного проекту.

За вченням святих отців людина створена Богом тричастинною: тіло, душа та дух. Тіло – фізична сторона життєдіяльності людини, душа – сфера відносин з ближніми, емоційна сторона, все що стосується культури і мистецтва і дух – сфера відносин з Творцем. Розробляючи проект «Ми разом – ніхто не самотній» було враховане це вчення Церкви, тому він теж складається з 3 частин: духовної, душевної та тілесної. Духовна частина буде включати участь підопічних в Таїнствах та богослужіннях Православної Церкви, лекції та бесіди на духовні теми зі священнослужителями. Душевна частина буде реалізовуватися через проведення зустрічей з психологами, науково-пізнавальні бесіди, на історичні та мистецтвознавчі теми, а також проведення концертів та екскурсій. Тілесна складова здійснюватиметься шляхом надання підопічним територіальних центрів одягу, взуття, продуктових і гігієнічних наборів тощо.

Таким чином мета даного проекту – об’єднати зусилля Церкви та територіальних центрів соціального обслуговування, щоб оптимізувати роботу з соціальної адаптації пенсіонерів і заповнити увагою цю нішу суспільства яка практично знаходиться на задвірках життя. Крім того управлінська структура територіальних центрів (місто-район) аналогічна управлінській структурі УПЦ (єпархії - благочиння), що дає можливість ефективно координувати спільний проект.

Показово, що пілотний проект з Подільським територіальним центром вже успішно працює з осені 2018 року. Зараз прийнято рішення розширити цей проект на інші територіальні центри м. Києва, а для цього з боку Української Православної Церкви залучений до співпраці Відділ благодійності та соціального служіння Київської єпархії УПЦ, на чолі з протоієреєм Павлом Білим.

Презентація проекту «Ми разом – ніхто не самотній» відбулася 30 січня в галереї «Соборна», що при кафедральному соборі Воскресіння Христового, спікер – співробітник синодального відділу Української Православної Церкви з соціально-гуманітарних питань Сергій Валерійович Катуков. На презентації були присутні 12 начальників соціальних відділів київських благочинь.

Проект діє з благословення Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Не будь байдужим

Просимо приєднуватися до добрих справ. Бажаючі допомогти можуть надати допомогу у вигляді перерахувань на рахунок Місія «Синодальний відділ благодійності та соціального служіння» Українскої Православної Церкви ЄДРПОУ 36423695 Рахунок 26009052753840 Банк ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» МФО 300711 Або – КАРТА ПриватБанка: 5169 3305 0747 2303 із зазначенням платежу
Комментарии