События

Презентація проекту «Ми разом – ніхто не самотній» у Білоцерківської єпархії

Синодальний відділ Української Православної Церкви з соціально-гуманітарних питань продовжує реалізацію проекту «Ми разом – ніхто не самотній», що спрямований на допомогу територіальним центрам соціального обслуговування в роботі по соціальній адаптації пенсіонерів.

20 лютого відбулась презентація проекту у Білоцерківської єпархії, спікер – співробітник Синодального відділу Української Православної Церкви з соціально-гуманітарних питань Сергій Валерійович Катуков.

Під час презентації проекту був детально розглянутий алгоритм роботи з територіальними центрами, та методи пошуку лекторів, підбір тематики їх виступів. «В основі проекту розуміння того, що кожна людина образ Божий, і ми хочемо щоб пенсіонери відчували себе людьми, а не відпрацьованим ресурсом» - зауважив Сергій Валерійович.

Проект обумовлений наступними факторами та має такі переваги:

  • в даний час віковий сегмент пенсіонерів залишається без активної уваги громадських організацій, а участь невеликих волонтерських організацій зводиться тільки до допомоги продуктами.
  • незацікавленість держави в активному інвестуванні пенсіонерів надає можливість Церкві заповнити цю нішу.
  • структура управлінська територіальних центрів (місто-район) аналогічно управлінській структурі УПЦ (єпархії - благочиння), що дає можливість ефективно координувати спільний проект.

Розробляючи проект «Ми разом – ніхто не самотній» було враховане вчення Церкви про тричастинність людини, тому він теж складається з 3 частин: духовної, душевної та тілесної. Духовна частина включає в себе участь підопічних в Таїнствах та богослужіннях Православної Церкви, лекції та бесіди на духовні теми зі священнослужителями. Душевна частина реалізовується через проведення зустрічей з психологами, науково-пізнавальні бесіди, на історичні та мистецтвознавчі теми, а також проведення концертів та екскурсій. Тілесна складова здійснюється шляхом надання підопічним територіальних центрів одягу, взуття, продуктових і гігієнічних наборів тощо.

Показово, що пілотний проект з Подільським територіальним центром вже успішно працює з осені 2018 року. Другим кроком стало розширення цього проекту на інші територіальні центри м. Києва, для чого до співпраці було залучено Відділ благодійності та соціального служіння Київської єпархії УПЦ.

Наступним етапом планується розширення дії проекту на інші єпархії УПЦ, одною із перших з яких поза межами столиці стає Білоцерківська єпархія.

Нагадуємо, що проект діє з благословення Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Не будь байдужим

Просимо приєднуватися до добрих справ. Бажаючі допомогти можуть надати допомогу у вигляді перерахувань на рахунок Місія «Синодальний відділ благодійності та соціального служіння» Українскої Православної Церкви ЄДРПОУ 36423695 Рахунок 26009052753840 Банк ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» МФО 300711 Або – КАРТА ПриватБанка: 5169 3305 0747 2303 із зазначенням платежу
Комментарии